tibtd ashrae KOUAmaç ve Kapsam

1977 yılından bu yana 42 yıldır iki yılda bir ulusal kapsamda düzenlenmekte olan Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği (TIBTD) Kongresinin, 11-14 Eylül 2019 tarihleri arasında Kocaeli ilinde uluslararası kapsamda düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Kongre isminin “Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi (ULIBTK 2019)” olarak kullanılması kurumsal hafızayı muhafaza etmek adına tercih edilmiştir.

Ulusal düzeyde başarılı bir şekilde düzenlenen geçmiş 21 Isı Bilimi ve Tekniği Kongresinin ardından 22. Kongre, Kocaeli Üniversitesi, Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği ve ASHRAE Türkiye Bölümü işbirliğiyle uluslararası olarak düzenlenecektir.Kongre, araştırmacılara ısı bilimi ve teknolojisi ile ilgili konularda en son araştırma bulgularını sunmaları için bir platform sağlayacaktır. Böylelikle düzenlenen kongre, enerjinin oluşumu, dönüşümü ve kullanımı ile çevresel etkileri gibi konuları kapsayacaktır. Ayrıca, yeşil ve sürdürülebilir enerji sistemleri, enerji verimliliğinin geliştirilmesi, düşük maliyetli ve çevre dostu termal sistemler de ele alınmaktadır. Kongre kapsamında termal sistemler üzerine yeni ve özgün araştırma ve geliştirme çalışmaları, alternatif enerji teknolojilerinin uygulamaları da yer alıyor. Kongrenin temel amacı, dünyanın dört bir yanından gelen akademik bilim insanlarını ve araştırmacıları bir araya getirerek, ısı bilim ve tekniği açısından yenilikçi ve ileri mühendislik uygulamaları hakkındaki bilim insanlarının ortaya koymuş olduğu en son araştırma bulgularını paylaşmaktır.


Mühendislik Fakültesi

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Türkiye'nin en gelişmiş sanayi bölgesinin kalbinde yer alan bir eğitim ve araştırma kurumudur. Bölgede 43 yıldır mühendislik biliminin eğitiminde öncü bir rol üstlenmektedir.


Makine Mühendisliği Bölümü


Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, 1976 yılında açılmış, lisansüstü programları ise 1993 yılında kurulmuştur. Makine Mühendisliği Bölümü kapsamında, genellikle endüstriyel şirketlerle ortaklaşa çalışmalar ile birlikte, ısı bilimi, otomotiv, damıtma-arıtma (Rafineri), imalat ve malzeme bilimi gibi pek çok alanda araştırma projeleri yürütülmektedir.


Kocaeli İli

Kocaeli, yaklaşık 2 milyon nüfusu ile Marmara bölgesinde bulunan bir sanayi şehridir. Son zamanlarda yapılan araştırma çalışmalarıyla birlikte, o dönemde Nicomedia olarak adlandırılan kentte, M.Ö. 3000 yıllarında yaşamış bir medeniyetin izlerini bulunmuştur. Bölgenin nüfus yoğunluğu, 520 kişi/km2 olup, bölgedeki birçok sanayi tesisindeki istihdam olanakları nedeniyle oldukça yüksektir. Marmara Bölgesi, yoğun nüfus ve sanayi tesisleri nedeniyle Türkiye'deki en yüksek enerji tüketimine sahip olan coğrafi bölgedir. Makine imalatı, otomotiv, rafineri, kâğıt, kimyasal ve petrokimya ürünleri Kocaeli'nin önde gelen sanayi sektörlerindendir.Davetli Konuşmacılar

Prof. Dr. Ali Cemal BENİM

Biyografi

Konuşma Metni

Prof. Dr. Beycan İbrahimoğlu

Biyografi

Konuşma Metni

Prof. Dr. Birol Kılkış

Biyografi

Konuşma Metni

Dr. Drury B. Crawley

Biyografi

Konuşma Metni

Prof. Dr. Josua Meyer

Biyografi

Konuşma Metni

Prof. Dr. Kamaruzzaman Sopian

Biyografi

Konuşma Metni

Dr. Yiğit AKKUŞ

Biyografi

Konuşma Metni


( *Sponsorlar güncellenecektir.)Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors